Verslininkų sėkmės istorijos: kūrybiškumas, padėjęs sukurti žinomas programėles ir svetaines

2019/10/30

Kai gyvenimas būna sunkus ir planai neišsipildo taip, kaip tikimės, dažnai norisi viską mesti. Tačiau tik atkakliausiai siekiantys savo tikslų pasiekia tai, ko nori, ir sulaukia sėkmės. Būtent su tokiais keturiais atkakliais herojais norime jus supažindinti – jų sukurtus internetinius portalus bei programėles tikrai žinote.

Jan Koum (Whatsapp)

Gimęs tuometinėje Sovietų Sąjungoje (Ukrainoje), 1992 m. Koum kartu su mama išsikraustė į Kaliforniją, JAV. Socialinės paramos programos dėka šeima gavo nedidelį butą. Tam, kad padėtų sudurti galą su galu, tuomet šešiolikmetis Koum įsidarbino valytoju. Už uždirbtus pinigus įsigijęs pirmąjį kompiuterį ir savarankiškai išmokęs įvairių kodų kalbų, Koum susirado pelningesnį darbą – tapo Yahoo internetinės infrastruktūros inžinieriumi.

Tiesa, tikroji verslininko sužibėjimo akimirka išaušo 2009 m.. Supratęs augantį Apple bei įrenginių programėlių parduotuvės potencialą, po savaitės Koum sukūrė WhatsApp. Ši tapo alternatyva susirašinėjimo programėlėms IOS operacinės sistemos įrenginiuose (tiesa, vėliau buvo pritaikyta ir Android OS įrenginiams), o 2014 m. programėlę įsigijo Mark Zuckerberg už įspūdingą 17 mlrd. eurų viršijusią sumą.

Jack Ma (Alibaba)

Jack Ma kiekvienam galėtų būti įkvepiančio užsispyrimo pavyzdžiu. Iš ketvirto karto pabaigęs bakalauro studijas, jaunuolis į magistrą įstoti negalėjo – buvo atmestas visose bandytose programose.  Vėliau Ma bandė įsilieti į darbo rinką, tačiau ir čia jį persekiojo nesėkmės – per 30 įmonių atsisakė įdarbinti jaunuolį.

Ma gyvenimas apsivertė 1995 m. po apsilankymo JAV. Būtent čia jis sužinojo apie internetą, išmoko juo naudotis ir surinko per 20 tūkst. dolerių, kuriuos investavo į internetinio Kinijos įmonių katalogo sukūrimą. Vėliau dirbo prie įvairių Kinijos kompanijų bei vyriausybės organizacijų internetinių portalų tobulinimo. Sukauptą patirtį sudėjo į vieną vietą, kai 1999 m. sukūrė internetinę parduotuvę Alibaba.

Praėjus 20 metų po Alibaba  įkūrimo, Jack Ma yra vienas iš turtingiausių planetos žmonių, o Alibaba įmonių grupė jungia devynias kompanijas, iš kurių viena žinomiausių – internetinė parduotuvė AliExpress.

Alexis Ohanian (Reddit)

Vieną 2005 m. dieną koledže, platformos bendraautorius Ohanian savo dėstytojui pasakė, jog nori sukurti programėlę, kuri žmonių gyvenimą padarytų „mažiau nepakeliamą“. Pirmiausia jis ir bendrakursis Steve Huffman pagalvojo, kad šiam tikslui įgyvendinti puikiai tiktų sumuštinių pristatymo į namus mobilioji aplikacija. Tačiau idėja greitai buvo atmesta, niekas jos nenorėjo remti, tad teko dar ne kartą generuoti naujus sumanymus, kol galiausiai buvo nuspręsta sukurti tiesiog įdomų internetinį portalą.

Taip 2005 m. birželį dienos šviesą išvydo Reddit. Kūrėjai net neslėpė, jog jų sukurtas portalas – dviejų tuo metų veikusių svetainių Delicious (ankstyva adresų išsaugojimo platforma) ir Slashdot (vienos didžiausių tuometinių moksliukų (ang. geeks) bendruomenių) mišinys, kuriame tiesiog galima dalintis įvairia informacija, diskutuoti visais kylančiais klausimais. Per klaidą paleista, dar nepilnai išpildyta svetainės versija atsidūrė žinomo programuotojo Paul Graham tinklaraštyje ir taip susilaukė savo pirmojo tūkstančio lankytojų. Tiesa, Ohanian atskleidžia, jog dalį srauto generavo netikromis paskyromis, tačiau to reikėjo neilgai.

Einant metams, pirmąsias diskusijų subkategorijas (ang. subreddit) /r/science bei /r/programming, papildė šimtai temų, o turinį jose kūrė ir noriai diskutavo tūkstančiai lankytojų. 2018 m. spalio duomenimis, Reddit per mėnesį aplanko 33 mln. lankytojų.

Melanie Perkins (Canva)

Universiteto nepabaigusi, tuomet 22-ejų Melanie Perkins iš savo namų Perto mieste, Australijoje, skrido į Palo Alto Kalifornijoje vien tam, kad savo idėją pasiūlytų gerai žinomam investuotojui į technologijų tobulinimą Bill Tai. Prieš skrisdama mergina pasidomėjo būdais, kaip žmonėms pristatyti savo idėjas. Vienas iš rastų patarimų įstrigo jos atmintyje – norėdamas palenkti žmogų į savo pusę, turi mėgdžioti jo elgesį. Tad Perkins tai, ką tądien pavadino „leidybos ateitimi“, pristatinėjo užkandžiaudama ir išsidrėbusi patogioje biuro kėdėje.

Taip atsirado Canva – internetinė svetainė, kurioje kiekvienas gali paprastai sukurti dizainą norimam objektui – vizitinei kortelei, prezentacijai, plakatams ir t. t. Nors iš pradžių Bill Tai ir vangiai žiūrėjo į Perkins idėją, tačiau ją supažindino su Silicio slėnio programuotojais ir kūrėjais, o galiausiai ir pats investavo į projekto plėtrą. Pamažu įsitvirtinusi tarp mėgėjų internautų ir leidybos profesionalų, šiandien Canva turi apie 10 mln. vartotojų iš 179 šalių, kurie kiekvieną sekundę svetainėje sukuria apie 10 unikalių dizainų.

Kiti įrašai

swed icon seb icon luminor icon revolut icon paypal icon apple pay icon google pay icon mastercard  icon visa  icon

Pristatymo regionai

Siuntų pristatymas

„Siųsk pigiau“ įrankiai

Pagalba

Apie mus

SP
Uždaryti