Didžiausia klaida, kurią galite padaryti vystydami el. verslą – užsisėdėti viename taške ir netobulėti. Norėdami išlikti konkurencingi, turėti neatsilikti nuo įvairių verslo tendencijų. Vienas iš būdų – nuolat peržiūrėti klientų pageidaujamus mokėjimo būdus. Įprasta priimti mokėjimus grynaisiais ir kredito kortelėmis. Tačiau jei tai yra vienintelės jūsų siūlomos mokėjimo galimybės, galite prarasti ne vieną konversiją.
Atsiskaitymas už prekes ir paslaugas egzistuoja maždaug tiek pat laiko, kiek civilizacijos. Prieš atsirandant pirmosioms valiutoms, žmonės atsiskaitydavo barteriniu principu – grūdus keitė į geležį, mėsą – į molį ir pan. Prieš daugiau nei 5000 metų Mesopotamijoje buvo išrastas šekelis – manoma, kad už vieną šekelį buvo galima įsigyti 11 gramų miežių. Tačiau ir vien valiutos žmonėms neužteko – atsirasdavo vis kiti apmokėjimo būdai. Manyti, jog 2023-aisiais esame pasiekę atsiskaitymo išradimų piką, būtų naivu.
CustomerThink duomenimis, beveik 50 % klientų, kurie negali pasinaudoti pageidaujamu mokėjimo būdu, atsisakys pirkimo. O kiti 50 %, kurie nusprendžia pirkti iš jūsų? Jūs taip pat nežinote, ar jie galėjo atsiskaityti jiems patogiausiu metodu, tad gal net ir po apsipirkimo mąsto, ar sugrįš kitą kartą.
Didesnis pasirinkimas taip pat kelia vartotojų pasitikėjimą. Siūlant įvairius mokėjimo būdus, jūsų el. prekybos parduotuvė atrodo patikimesnė, nes atsižvelgiate į kliento poreikius, pageidavimus ir saugumą. Kodėl saugumą? Nes daug sunkiau suklastoti penkis ar šešis atsiskaitymo būdus, nei vieną.
Laikas kalbėti ne tik apie tai, kodėl naudinga aktyvuoti daugiau atsiskaitymo būdų, bet ir apie tai, kokie tie būdai yra.
Grynieji pinigai. Monetos ir kupiūros – tradiciškiausias būdas susimokėti už paslaugas fizinėse prekybos vietose. Dar 2019 m. Europos Centrinio Banko surinkti duomenys rodė, jog euro zonoje gyvenantys suaugusieji 73 % visų atsiskaitymų fizinėse prekybos vietose atliko grynaisiais pinigais. Tiesa, dabar pastebimi atsiskaitymo tendencijų pokyčiai, tačiau tikėtina, kad atsiskaitymas grynaisiais niekur nedings.
Svarbu pažymėti, jog atsiskaitymą grynaisiais vis dar taiko ir internetinės parduotuvės – už prekes galima atsiskaityti pristatymo metu, pinigus sumokant siuntinį pristatančiam kurjeriui. Žinoma, už pinigų surinkimą taikomas papildomas mokestis. Tačiau kodėl grynieji vis dar atranda savo naudotojus? Tai – greita (nereikia laukti pavedimų, turėti internetinio ryšio bankinėms transakcijoms) bei pigu (nereikia mokėti komisinių mokesčių už atsiskaitymą).
Debetinė arba kreditinė kortelės. Vis dažniau klientai, atėję į fizinę prekybos vietą nustemba išgirdę, kad negalima atsiskaityti kortele – tampa įprasta kortelių skaitytuvus matyti ne tik didžiosiose parduotuvėse, bet ir mažuose kioskeliuose nuo didmiesčių nutolusiose vietovėse. Lietuvos banko duomenis, kai kalbama apie atsiskaitymą už prekes ar paslaugas negrynaisiais pinigais, atsiskaitymas bankinėmis kortelėmis yra pati populiariausia priemonė.
Naudas čia patiria abi pusės. Pirkėjams dažniausiai patogu nesinešti visos piniginės, o turėti tik kortelę ir taip neribotai prieiti prie santaupų, jaučiamas saugumo jausmas (pvz. pametus piniginę su grynaisiais, visi pinigai yra prarandami, tačiau pametus kortelę, siekiant išvengti finansinės žalos, užtenka ją užblokuoti). O pardavėjams naudinga tai, kad pinigai įkrenta tiesiai į įmonės sąskaitą (nereikia į ją įnešinėti grynųjų iš kasos aparatų).
Skaitmeninė piniginė. Jeigu dar kyla klausimų, kaip atsiskaityti telefonu parduotuvėje, praleidote prieš daugiau nei dešimtmetį prasidėjusią tendenciją. 2011 m. Google pirmieji pristatė mobiliosios piniginės konceptą. O praėjus dešimt metų, 2021 m., Jungtinėse Amerikos Valstijose 4 iš 10 apklaustųjų bent kartą buvo pasinaudoję šiuo atsiskaitymo būdu. Šiuo metu pasaulyje populiariausios – ApplePay ir GooglePay piniginės.
Pamenate bankinės kortelės privalumą, kai nereikia neštis piniginės? Su mobiliąja pinigine, Jums nereikia neštis net ir pačios kortelės – ji saugiai įsitaisiusi jūsų mobiliajame įrenginyje, apsaugota biometriniais bei kitais saugumo parametrais (tam, kad ne bet kas, nugvelbęs telefoną, galėtų juo atsiskaityti). Tiesa, tokiam atsiskaitymo būdui turi būti pasiruošęs pardavėjas – jeigu apsiperkant mobiliuoju įrenginiu pavyksta tiesiog greičiau atlikti pirkimą (nereikia vesti kortelės duomenų), tai parduotuvėse klientą turi pasitikti specialiai pritaikyti kortelių skaitytuvai.
Lizingas. Svarbu pastebėti, kad ne visi namų ūkiai gali leisti sau už didesnius pirkinius susimokėti čia ir dabar. Dažniausiai tokie žmonės atsigręžia į bankus ar lizingo bendroves, siekdami už prekes atsiskaityti išsimokėtinai. Taigi, jeigu savo parduotuvėse turite aukštos vertės prekių (dažniausiai – brangesnių nei 100-150 Eur), sudarykite galimybes klientams pasiimti lizingą.
Kaip tai veikia? Įmonė (pardavėjas) susiranda partnerį, teikiantį išsimokėjimo paslaugą fiziniams ir juridiniams asmenims. Įsigydamas prekę, klientas sumoka tik dalį prekės vertės (dažniausiai – pradinį įnašą arba nustatytą fiksuotą prekės ar paslaugos vertės procentą), o visą likusią sumą pardavėjui sumoka tarpininkas. Vėliau pirkėjas tarpininkui moka nustatytas, dažniausiai, fiksuotas mėnesines įmokas, kol galiausiai išmokama visa suma bei palūkanos.
Tarpininkų programos. Jeigu turite internetinę parduotuvę, klientams suteikti įvairias mokėjimo galimybes padeda pinigų surinkimo platformos. Tokiu atveju, klientui užtenka turėti banko kortelę arba naudotis internetine bankininkyste.
Privalumai? Saugu (dažnai reikalingas kelių žingsnių autentifikavimas), pakankamai greita (pinigai „suvaikšto“ per vos kelias minutes), patogu (nereikia suvedinėti jokios perteklinės informacijos). Trūkumai? Klientai to gal ir nejaučia, tačiau pardavėjui reikia susimokėti įvairaus dydžio komisinius mokesčius.
Tiesioginis bankinis pavedimas. Kitas internetinėse parduotuvėse taikomas atsiskaitymo būdas – tiesioginis pavedimas iš banko. Kaip ir sufleruoja žodis „tiesioginis“ – čia pinigai yra pervedami iš kliento banko sąskaitos į pardavėjo ir jokie tarpininkai nedalyvauja. Tiesa, klientui reikia žinoti, kiek tiksliai mokėti, o pardavėjui reikia identifikuoti, už kurias prekes į sąskaitą įplaukia pinigai. Čia dažniausiai pasitarnauja išankstinės sąskaitos.
Didžiausias tiesioginių pavedimų trūkumas yra laiko sąnaudos. Pardavėjui reikia formuoti išankstinę sąskaitą, vėliau, sulaukus apmokėjimo – dar ir įprastą. Pardavėjas turi pats susivesti visus apmokėjimui reikalingus rekvizitus, o jeigu nenaudoja internetinės bankininkystės – keliauti iki artimiausio banko arba kito apmokėjimo paslaugas teikiančio tarpininko ir atlikti pavedimą. Galiausiai, užtrunka ir pinigų gavimas. Jeigu atliekamas tarpbankinis pavedimas, pati transakcija gali užtrukti iki vienos darbo dienos, tad pvz. pavedimą atlikus penktadienio popietę, jis gavėją gali pasiekti tik pirmadienį.
Alternatyvūs mokėjimo būdai (dovanų kuponai, kortelės ir pan.) Galiausiai, kiek pardavėjų, tiek ir unikalių valiutų. Aišku, juokaujame sakydami valiutos, tačiau reta parduotuvė neturi dovanų kuponų. Žmogus, įsigydamas jūsų dovanų kuponą, jau išleidžia pinigus – palieka juos avansu. Kupono turėtojas tada sugrįžta (arba apsilanko pirmą sykį, jeigu gauna kuponą kaip dovaną) ir įsigyja jam patinkančias prekes ar paslaugas.
Tiesa, dovanų korteles galite parduoti ne tik jūs, bet ir trečiosios šalys. Vienas žinomiausių pavyzdžių Lietuvoje – UAB „Gera dovana“. Jų parduotuvėje galima rasti šimtus įvairiausių prekių ar paslaugų pasiūlymų, klientams parduodami kuponai arba kortelės, kuriomis vėliau galima atsiskaityti prekės pardavimo ar paslaugos suteikimo vietose.
Kiti įrašai
„Siųsk pigiau“ – išskirtinė įmonė, teikianti pigias siuntų pristatymo paslaugas visoje Lietuvoje ir tarptautiniu mastu. Bendradarbiaudami su geriausią reputaciją turinčiomis ir pasaulyje pripažintomis kurjerių kompanijomis, tokiomis kaip DHL, TNT, DPD, FEDEX, LP EXPRESS, VENIPAK, ITELLA, GLS, OMNIVA, SST ir DEUTSCHE POST, siuntų tarnyba „Siųsk pigiau“ gali padėti išsiųsti siuntą į daugiau nei 220 pasaulio šalių.
„Siųsk pigiau“ partneriai - greitieji kurjeriai, kurie Jūsų siuntas pristatys patikimai nuo durų iki durų, todėl Jūsų siuntiniai visada bus saugūs. Skaičiuokite ir gaukite geriausius siuntos kainos pasiūlymus, kurie neabejotinai atitiks tiek Jūsų individualius, tiek Jūsų įmonės siuntų siuntimo poreikius bei biudžetą.
Skubūs pristatymai pagrindiniuose Europos bei JAV ir Kanados miestuose. Siuntų tarnyba "Siųsk pigiau" pristatys siuntas per vid. 1-3 d.d.
Apsilankykite kainos skaičiuoklėje ir gaukite geriausius kainų pasiūlymus.
Siuntas iš užsienio bei persiuntimą tarp kitų kelių šalių užsisakykite paprastai ir be jokių sutarčių.