Pandemija itin pakeitė mūsų gyvenimo ritmą – dėl paskelbiamų karantinų esame priversti daugiau laiko praleisti namuose, o pirkinius apžiūrinėti ne parduotuvių lentynose, o įvairiose internetinėse svetainėse. Dažnesni internetiniai užsakymai, kaip prognozuoja Statista analitikai, 2022 metais pasaulinei el. komercijos rinkai atneš pardavimų už 5,4 trilijonus JAV dolerių. Tai – geros žinios internetu prekiaujantiems verslams, tačiau ne tokios džiaugsmingos mūsų planetai.
Su pajamomis auga ir išsiunčiamų siuntų skaičius, o kiekviena siunta į namus atkeliauja kartais net keliose pakuotėse (pvz. drabužis būna supakuotas į plastikinį maišelį ir įdėtas į kurjerinį voką). Europos komisija skelbia, jog jau 2018 m. vienam europiečiui tenkančios pakuotės svėrė 174,1 kg. Žinoma, į šį svorį įskaičiuojama ne tik su siuntomis susijusias pakuotes, tačiau anot ekspertų, jos sudaro reikšmingą atliekų dalį.
Tvarumas yra principas, kuriuo vadovaujantis prekės ir paslaugos teikiamos taip, kad būtų daroma kuo mažiau žalos aplinkai. Pernai minėdami Žemės dieną, su jumis dalinomės įvairiais tvaresnio veikimo patarimais. Vienas jų – pakuočių mažinimas. Būtent šiam aspektui aptarti skirtas šis įrašas, kuriame gvildensime, kokių medžiagų pakavime reikėtų atsisakyti ir kas yra gamtai draugiška pakuotė.
Pack World skelbia, jog nors klientams aktuali pridėtinė vertė gaunat užsakymą (pvz. nemokami produktų mėginiai ar nuolaidos kodai, ištaigingas pakavimas, personalizuotos žinutės siuntoje), 42 % apklaustųjų nurodo, kad visgi svarbiausias veiksnys, renkantis el. parduotuvę yra tvarus pakavimas. Paklausus, kuris tvarus veiksnys – produkto sudedamosios dalys, efektyvus kuro naudojimas pristatymui (ang. fuel efficient delivery), gamtai draugiška pakuotė ar etiškas išteklių išgavimas – svarbiausias, pakuotė buvo populiariausias pasirinkimas.
Aktualu žinoti, kokia pakuotė yra priskiriama draugiškų gamtai (ang. eco friendly) kategorijai. Anot ne pelno siekiančios organizacijos GreenBlue, tvarios pakuotės turi atitikti šiuos pagrindinius principus:
Nors jau pradėjome vardinti tvarios pakuotės naudas, ji naudinga ne vien klientų pritraukimui. Svarbu pažymėti ir naudą aplinkai. Tvari pakuotė tiesiogiai mažina anglies dioksido išmetimą į aplinką, taip pat irdama neskleidžia kenksmingų medžiagų. Šiuo metu ekologiškos pakuotės dėl savo gamybos būdų dažnai jau yra pigesnės už kitas, ne tokias gamtai draugiškas medžiagas, tad įmonei atneš ne tik reputacinę, bet ir finansinę naudą.
Prieš ieškodami, kokias tvarias pakuotes galite integruoti į savo veiklą, pirmiausia peržvelkite, ką naudojate šiandien. Pradėkime nuo akivaizdžiausio gamtos „priešo“ – plastiko. Tai – viena dažniausių medžiagų, iš kurios būna pagaminti maišeliai, skirti drabužių bei maisto prekių pakavimui. Plastiko vertėtų atsisakyti – gamtoje ši medžiaga gali irti ir 1000 metų, o Our world in data duomenimis, nuo 1950 m. iki 2015 m. vos 9 proc. viso panaudoto plastiko buvo perdirbta. Visa kita – atliekos sąvartynuose ir atviroje gamtoje (pvz. vandenyne). Įvertinkite tai, jog plastikas – ne vien maišeliai. Tai ir burbulinė plėvelė, pakavimui skirtos oro pagalvės.
Didesnės siuntos arba daiktai, kuriuos supakuoti reikia apsaugant nuo kitų siuntų svorio, dažniausiai atsiduria kartoninėse dėžėse. Ir nors atrodytų, jog kartonas, iš kurio gaminamos įvairios dėžės, yra perdirbamas, tačiau didelė medienos pluošto išeiga yra kenksminga gamtai. Taip pat kartonas irdamas išskiria aplinkai itin kenksmingas metano dujas.
Galiausiai, įvairių daiktų pakavimui dažnai pasirenkami įvairūs medžiaginiai maišeliai. Vėlgi, svarbu įvertinti, iš kokios medžiagos jie yra pagaminti. Gamtai itin kenkia poliesteris. Šiai medžiagai suirti reikia nuo 20 iki 200 metų, o pagaminimui naudojama nafta apdirbama išskiria kenksmingas medžiagas. Galiausiai, naftos apdirbimu užsiimančių gamyklų apylinkėse gali pradėti trūkti geriamo vandens, kadangi šis yra naudojamas greit įkaistančių staklių aušinimui.
Tiesa, ekspertai siūlo prieš renkantis pakavimo medžiagas nuspręsti, ar jos būtinos, ar tiesiog atrodo patraukliai. Pasitaiko atvejų, kai pakavimo elementai yra naudojami vien tik dėl gražesnės siuntos išvaizdos (pvz. įvairūs kaspinai, maišeliai ir pan.). Siuntos svorio sumažinimas yra naudingas ne tik ekologiniu požiūriu, bet ir finansiškai – kuo lengvesnė siunta, tuo pigesnis jos pristatymas.
Kiti įrašai
„Siųsk pigiau“ – išskirtinė įmonė, teikianti pigias siuntų pristatymo paslaugas visoje Lietuvoje ir tarptautiniu mastu. Bendradarbiaudami su geriausią reputaciją turinčiomis ir pasaulyje pripažintomis kurjerių kompanijomis, tokiomis kaip DHL, TNT, DPD, FEDEX, LP EXPRESS, VENIPAK, ITELLA, GLS, OMNIVA, SST ir DEUTSCHE POST, siuntų tarnyba „Siųsk pigiau“ gali padėti išsiųsti siuntą į daugiau nei 220 pasaulio šalių.
„Siųsk pigiau“ partneriai - greitieji kurjeriai, kurie Jūsų siuntas pristatys patikimai nuo durų iki durų, todėl Jūsų siuntiniai visada bus saugūs. Skaičiuokite ir gaukite geriausius siuntos kainos pasiūlymus, kurie neabejotinai atitiks tiek Jūsų individualius, tiek Jūsų įmonės siuntų siuntimo poreikius bei biudžetą.
Skubūs pristatymai pagrindiniuose Europos bei JAV ir Kanados miestuose. Siuntų tarnyba "Siųsk pigiau" pristatys siuntas per vid. 1-3 d.d.
Apsilankykite kainos skaičiuoklėje ir gaukite geriausius kainų pasiūlymus.
Siuntas iš užsienio bei persiuntimą tarp kitų kelių šalių užsisakykite paprastai ir be jokių sutarčių.