Trečiųjų šalių muitas

Išbandykite
kainų skaičiuoklę

Suteikiame siuntos
sekimo numerį

Pristatymas nuo
1 darbo dienos

Siuntas nemokamai
apdraudžiame iki 100 €

Susisiekiame tą pačią
darbo dieną

Išbandykite
kainų skaičiuoklę
1 Paėmimas iš
2 Pristatymas į
Gaukite geriausius kurjerių pasiūlymus

Klestinti elektroninė prekyba sąlygoja, kad kasdien iš vienos šalies į kitą keliauja didžiuliai siuntų srautai. Labai didelė jų dalis pasiekia ir Lietuvą. Jei jos atkeliauja iš Europos Sąjungai priklausančių šalių, gavėjams nekyla jokių rūpesčių – jie sulaukia siuntos ir išvengia visokiausių formalumų bei papildomų mokesčių. Tačiau jei siunta atkeliauja iš trečiųjų šalių, pavyzdžiui, Kinijos, Amerikos, Anglijos ar kitų, tuomet aktualus tampa trečiųjų šalių muitas. Ką reikia žinoti apie šiuos mokesčius, kai apsiperkate trečiųjų šalių e. parduotuvėse?

Kokie yra muito mokesčiai perkant iš trečiųjų šalių?

Prekės, perkamos trečiųjų šalių internetinėse parduotuvėse, gali būti apmokestintos importo PVM, muito mokesčiu.

Importo PVM. Šio mokesčio dydis yra 21 procentas ir jis taikomas visoms iš trečiųjų šalių e. parduotuvių atsiunčiamoms prekėms. Svarbu pabrėžti, kad mokestis skaičiuojamas nuo siuntos vertės ir siuntimo išlaidų sumos. Nuo 2021 metų liepos 1 dienos neliko lengvatos mažos vertės siuntoms, todėl importo PVM mokesčiu apmokestinamos tiek itin mažos vertės, tiek ir brangios siuntos.

Importo muito mokestis. Jis taikomas visoms 150 eurų vertę viršijančioms siuntoms. Skaičiuojamas irgi ne tik nuo prekės vertės, tačiau ir nuo jos siuntimo išlaidų. Tad jei jūsų prekė, pavyzdžiui, kainavo 170 eurų, o siuntimas atsiėjo 20 eurų, tai muito mokestis bus skaičiuojamas nuo 190 eurų. Dar vienas niuansas – muito mokesčio tarifai skiriasi, priklausomai nuo to, kokiai kategorijai konkreti prekė priklauso.

Papildoma informacija siunčiant į/iš Kanados - laisvosios prekybos susitarimu panaikinama apie 98% visų importo muitų prekėms, kurių kilmės šalis yra ES arba Kanada, todėl importuoti ar eksportuoti yra lengviau ir pigiau. Viskas, ką reikia padaryti, tai prie komercinės sąskaitos faktūros pridėti paprastą deklaraciją. Daugiau informacijos rasite čia.

Kaip savarankiškai deklaruoti siuntą iš trečiųjų šalių?

Šiais laikais internetu ne tik galite pirkti iš šalių, kurios yra net labai nutolusios nuo Lietuvos, tačiau ir muitinės formalumus galite sutvarkyti neišeidami iš namų. Kalbame apie savarankišką siuntos iš trečiųjų šalių deklaravimą. Jei įsigyjate prekes, kurių vertė viršija 150 eurų ir už jas pirkimo metu nemokate PVM mokesčio, siuntai pasiekus į Lietuvos Respubliką ją turite deklaruoti. Kaip tai padaryti savarankiškai?

  • 1 žingsnis – užsiregistruokite Bendrojo naudotojų valdymo portale (BAP).
  • 2 žingsnis - Muitinės leidimų sistemoje (MLS) pateikite prašymą EORI kodui gauti.
  • 3 žingsnis – viskas, jau galite Išmaniojoje muitinės deklaracijų sistemoje (iMDAS) deklaruoti savo prekes.

Keli svarbūs niuansai. Šioje sistemoje savarankiškai galite deklaruoti 1 000 eurų sumos neviršijančias prekes, už kurias pirkimo metu PVM nemokėjote.

Dar šis tas reikšmingo – iMDAS portale savarankiškai galite deklaruoti ne keliaujančias siuntas, o tas, kurios jau pasiekė Lietuvos Respubliką. Apie tai, kad deklaruosite pats, turite informuoti vežėją ir gauti iš jo siuntos sekimo numerį bei buvimo vietą.

Kaip ir kur sumokėti mokesčius už iš trečiųjų šalių atkeliaujančias siuntas?

Siuntai pasiekus Lietuvą gavėjas gauna pranešimą ir turi sumokėti paskaičiuotus mokesčius. Jei siuntą deklaravote savarankiškai, tiesiog sumokėkite mokesčius Lietuvos Respublikos muitinės arba pasirinkto tarpininko platformoje.

Tik pilnai sumokėjus visus su muitu susijusius mokesčius siunta bus įteikta gavėjui.

swed icon seb icon luminor icon revolut icon paypal icon apple pay icon google pay icon mastercard  icon visa  icon

Pristatymo regionai

Siuntų pristatymas

„Siųsk pigiau“ įrankiai

Pagalba

Apie mus

SP
Uždaryti