Muitas iš Kinijos: ką reikia žinoti?

Išbandykite
kainų skaičiuoklę

Suteikiame siuntos
sekimo numerį

Pristatymas nuo
1 darbo dienos

Siuntas nemokamai
apdraudžiame iki 100 €

Susisiekiame tą pačią
darbo dieną

Išbandykite
kainų skaičiuoklę
1 Paėmimas iš
2 Pristatymas į
Gaukite geriausius kurjerių pasiūlymus

Vieni Kiniją mato kaip egzotišką kelionių kryptį, kiti – kaip puikią vietą įvairių prekių įsigyti daug palankesnėmis kainomis. O pirkti šiais laikais labai patogu internetu, mat prekes jums gali atsiųsti kone iš bet kurios šalies. Drąsiai galima teigti, jog itin didelis siuntų skaičius Lietuvą pasiekia būtent iš Kinijos. Tačiau jai esant ne Europos Sąjungos šalimi, iš jos atkeliaujančioms siuntoms taikomi tam tikri mokesčiai. Siunčiantis iš Kinijos bei kitų ES nepriklausančių šalių dažnam nemažai klausimų kelia būtent muitas.

Kokie yra muitų mokesčiai iš Kinijos?

Mokesčius iš Kinijos siunčiamoms siuntoms sudaro importo PVM (jo dydis – 21 proc., o apskaičiuojamas yra nuo „siuntos + jos siuntimo išlaidų“), taikomas visoms prekėms, bei muito mokestis, taikomas tada, kai ne komercinio pobūdžio siuntos vertė viršija 150 eurų. Svarbu tai, kad muito tarifas procentaliai skaičiuojamas prekės kainos drauge su siuntimu, pavyzdžiui, jei jūsų prekė kainuoja 200 eurų, o siuntimas – 30 eurų, tai muito mokestis skaičiuojamas nuo 230 eurų. Tikslus šio mokesčio dydis priklauso nuo prekės pobūdžio ir jos klasifikavimo.

Nepriklausomai nuo prekių vertės muito mokestis iš trečiųjų šalių atkeliaujančioms siuntoms taikomas, jei siunčiami kvepalai ar tualetinis vanduo, taip pat alkoholio gaminiai, tabakas ir jo gaminiai.

Kas yra muitas iš Kinijos?

Muito mokestis yra procentinė dalis, apskaičiuojama nuo prekės vertės. Priklausomai nuo prekės pobūdžio bei jos klasifikavimo, muito mokesčio dydis gali skirtis.

Kaip apmokestinamos mažos vertės siuntos?

Dažnas rečiau perkantis kinų internetinėse parduotuvėse dar prisimena, kad mažos vertės (iki 22 eurų) siuntos iš trečiųjų šalių buvo nepamokestinamos. Tačiau nuo 2021 metų liepos 1 dienos ši lengvata negalioja, tad net ir mažos vertės siuntos, kurias keliauja iš Kinijos bei kitų ne ES šalių, yra apmokestinamos 21 proc. importo PVM bei kitais susijusiais mokesčiais.

Kaip savarankiškai deklaruoti siuntą iš Kinijos?

Planuojantiems savarankiškai deklaruoti iš trečiųjų šalių elektroninių parduotuvių įsigytas prekes pirmiausia reikia užsiregistruoti Bendrojo naudotojų valdymo portale (BAP). Tada Muitinės leidimų sistemoje (MLS) reikia pateikti prašymą Ekonominės veiklos vykdytojo registracijai ir identifikavimo  (EORI) kodui gauti. Kuomet šis kodas bus suteiktas, Išmaniojoje muitinės deklaracijų sistemoje (iMDAS) privatus asmuo galės savarankiškai pateikti muitinei savo prekių deklaracijas.

Svarbu! Savarankiškai deklaruoti galima tik tas prekes, kurių muitinė vertė nesiekia 1 000 eurų ir už kurias PVM nebuvo sumokėtas pirkimo metu. Jei PVM sumokėjote įsigydami prekes, tai jas muitinėje deklaruoti gali tik vežėjai.

Atminkite, kad iMDAS portale gyventojai savarankiškai siuntas deklaruoti gali tik tada, kai jos jau yra Lietuvos Respublikoje, kai vežėją informavote, kad siuntą deklaruosite pats, ir kai iš siuntos vežėjo gavote siuntos sekimo numerį bei jos buvimo vietą.

Kaip ir kur sumokėti mokesčius?

Siuntai atvykus į Lietuvos Respubliką gavėjas gauna pranešimą ir turi sumokėti mokesčius. Visi importo mokesčiai: importo PVM, muito mokestis, taip pat akcizai, mokami priklausomai nuo to, kur gavėjas deklaruoja siuntą. Jei siunta deklaruojama per Lietuvos paštą, visi mokesčiai mokami savitarnoje. O jei gavėjas siuntą deklaruoja savarankiškai, tai importo mokesčiai mokami Lietuvos Respublikos muitinės arba pasirinkto tarpininko platformoje.

Siunta pristatoma gavėjui tik tada, kai sumokėti visi reikalingi mokesčiai.

swed icon seb icon luminor icon revolut icon paypal icon apple pay icon google pay icon mastercard  icon visa  icon

Pristatymo regionai

Siuntų pristatymas

„Siųsk pigiau“ įrankiai

Pagalba

Apie mus

SP
Uždaryti