Suteikiame siuntos
sekimo numerį
Pristatymas nuo
1 darbo dienos
Siuntas nemokamai
apdraudžiame iki 100 €
Susisiekiame tą pačią
darbo dieną
Tolimoji Japonija masina ne tik kaip išskirtinė kelionių kryptis – neretas susivilioja pirkiniais, kuriuos siūlo šios šalies elektroninės parduotuvės. Tačiau susigundę patraukliomis kainomis, aukšta gaminių kokybe turėtų apmąstyti ir tai, kad Japonija nepriklauso Europos Sąjungai, o tai reiškia, kad siuntos iš Japonijos papildomai apmokestinamos muito mokesčiais. Kokie jie, kaip apskaičiuojami, kur ir kaip gavėjui juos sumokėti?
Perkantys Japonijos elektroninėse parduotuvėse ir parsisiunčiantys siuntas į Lietuvą turi žinoti, jog dažniausiai siuntos apmokestinamos importo PVM ir muito mokesčiu.
Tai mokestis, taikomas į šalį iš trečiųjų šalių (šiuo atveju iš Japonijos) įvežamoms prekėms ir apskaičiuojamas procentine dalimi nuo prekės vertės. Mokesčio dydis procentais priklauso nuo konkrečios prekės
Šiandien nėra likusios lengvatos, todėl įprastas 21 proc. importo PVM mokestis taikomas visoms siuntoms, net ir toms, kurių vertė labai maža.
Informacinės technologijos leidžia kur kas lengviau ir operatyviau atlikti įvairius formalumus. Muitinės procedūros ne išimtis. Štai kodėl dažnas pasiryžta savo siuntas iš Japonijos deklaruoti savarankiškai. Tai galite padaryti, jei siuntos vertė nesiekia 1 000 eurų ir jei pirkimo metu nebuvo sumokėtas PVM.
Kaip deklaruoti siuntą savarankiškai? Pirmiausia užsiregistruokite Bendrojo naudotojų valdymo portale (BAP), tada Muitinės leidimų sistemoje (MLS) pateikite prašymą Ekonominės veiklos vykdytojo registracijos ir identifikavimo kodui (EORI) gauti. Gavę kodą Išmaniojoje muitinės deklaracijų sistemoje (iMDAS) galėsite pateikti muitinei savo prekių deklaracijas. Tiesa, šioje sistemoje prekes deklaruoti galite tik tada, kai jos jau pasiekia Lietuvos Respubliką. Svarbu tai, kad vežėjas turi būti informuotas, jog siuntą deklaruosite savarankiškai, o jūs iš vežėjo turite būti gavę siuntos buvimo vietą ir jos sekimo numerį.
Kai siunta iš Japonijos jau pasiekia Lietuvos Respubliką, gavėjas gauna pranešimą. Tuomet jis turi pasirūpinti ir mokesčiais. Importo PVM, muito mokestis, jei jis turi būti sumokėtas, mokami ten, kur gavėjas siuntą deklaruoja. Jei tai daro per Lietuvos paštą, visi mokesčiai sumokami savitarnoje. O jei deklaruojama savarankiškai, tai mokesčiai mokami Lietuvos Respublikos muitinės arba pasirinkto tarpininko platformoje.
Gavėjui siunta įteikiama tada, kai visi mokesčiai apmokėti.